راهنمای خرید امن

رسالت اصلی طوبی‌مد ، تسهیل فرایند انتخاب محصولات و خرید مطمئن و مقرون به صرفه است. جهت دست یافتن به این هدف، طوبی­‌مد اطلاعات دقیق محصولات فروشگاه‌های اینترنتی و فیزیکی سراسر ایران و جهان را به مشتریان ارائه عرضه می‌کند.
یادآور می‌شود که طوبی‌مد فروشنده‌ی مستقیم هیچ کالایی نبوده و دخالتی در فرایند خرید و فروش ندارد. اما به منظور تحقق ماموریت خود، طوبی‌مد قابلیت‌هایی جهت ثبت نظرات، شکایات و پرسش/پاسخ‌ کاربران تعبیه و راه‌اندازی کرده است که از این طریق امکان رتبه‌بندی فروشگاه‌ها را بر اساس تجربیات کاربران فراهم سازد.
به شما مشتریان عزیز توصیه می‌نماییم که جهت تجربه‌ی یک خرید رضایت‌بخش، کلیه‌ی موراد مربوط به ”راهنمای خرید امن” را به دقت مطالعه نمایید.

در صورتی که قصد خرید از فروشگاه‌های اینترنتی را دارید، قبل از هر گونه سفارش و خرید، مشخصات مربوط به کالای مورد نظر را در سایت مقصد به دقت مطالعه و بررسی نمایید.
توجه داشته باشید که طوبی‌مد تنها فروشگاه‌های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک را به کاربران معرفی می‌نماید، اما جهت اطمینان بیشتر از خرید، وجود و صحت نماد اعتماد سایت مقصد را چک نمایید.

یکی از روش های مناسب جهت انجام معامله غیر حضوری استفاده از پست می باشد. در این نوع، پستچی کالا را به شما تحویل داده و شما پس از بررسی و اطمینان از مطابقت آن با اطلاعاتی که فروشنده به شما داده بود میتوانید مبلغ را به پستچی پرداخت نمایید و یا در صورت عدم مطابقت کالا با اظهارات فروشنده و یا وجود خرابی، کالا را توسط پستچی مرجوع نمایید.

توصیه می‌شود که خرید از فروشگاه‌های فیزیکی حتی المقدور به صورت حضوری انجام شود. البته اطلاع از صحت آدرس فیزیکی فروشگاه، بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که قصد خرید از فروشگاه‌های فیزیکی را دارید، قبل از هر گونه واریز وجه، تنها با شماره تماس معرفی شده در پروفایل فروشگاه تماس گرفته و از صحت اطلاعات مربوط به کالای مورد نظر مانند قیمت، موجودی، سایز، جنس و رنگ آن و همچنین زمان ارسال کالا اطمینان حاصل نمایید. با توجه به تغییرات بازار ممکن است اطلاعات محصول به روز نباشد، در این صورت این امر را به پشتیبانی طوبی‌مد گزارش دهید.

پس از خرید هر کالا حتما رسید کتبی معتبر از فروشنده دریافت نمایید.

طوبی‌مد یک موتور جستجوی هوشمند در حوزه‌ی مد و پوشاک بوده و نقشی در خرید و فروش کالا ندارد . از آنجایی که در طوبی‌مد بیش از هزار فروشگاه اینترنتی و فیزیکی در حال فعالیت هستند، از شما کاربر عزیز تقاضا می‌شود که پس از انجام فرایند خرید، اطلاعات مربوط به فروشگاه را به دقت ثبت نمایید . این اطلاعات جهت ثبت نظرات/شکایات و یا پیگیری سفارشات حائز اهمیت هستند.
در صورت پرداخت اینترنتی و یا واریز وجه از طریق کارت به کارت، کد تراکنش بانکی را ثبت کرده که در صورت لزوم از آن جهت پیگیری استفاده نمایید.

در صورتی که قصد خرید حضوری از فروشگاه‌های فیزیکی را دارید، حتما قبل از مراجعه از صحت آدرس ثبت شده اطمینان حاصل نمایید. از حضور در مکان‌های نامتعارف که شباهتی با فروشگاه‌های فیزیکی ندارند، اکیدا خودداری نمایید.

  • دقت داشته باشید شماره حساب و یا شماره کارتی که جهت واریز وجه به شما داده می‌شود، با نام رابط فروشگاه مطابقت داشته باشد. در صورت مغایرت، این امر را از طریق پنل "گزارش مشکل" به پشتیبانی طوبی‌مد اطلاع دهید.
  • بیعانه ندهید . هرگز پیش از دریافت کالا، هزینه‌ای تحت عنوان بیعانه، شیرینی، رزرو و… پرداخت نکنید.
  • اطلاعات فروشنده و آگهی را حتماً ذخیره کنید تا در صورت نیاز، دسترسی سریع داشته باشید.
  • طوبی‌مد هیچ دخالتی در قیمت‌گذاری کالا ندارد . قیمت‌ محصول توسط فروشنده مشخص می‌شود. در صورت مشاهده محصولات با قیمت نامعقول، از طریق "گزارش مشکل" ما را در جریان قرار دهید.

فروشگاه‌های اینترنتی در طوبی‌مد، دارای نماد اعتماد الکترونیک از سازمان تجارت الکترونیک هستند. فروشگاه‌های فیزیکی نیز با ثبت مدارک حقیقی و حقوقی شامل کد و تصویر کارت ملی، آدرس فیزیکی، شماره تماس و سایر اطالاعات تایید هویت شده و پس از آن مجوز ارائه‌ی محصولات به کاربران نهایی را دریافت می‌کنند.
علی رغم موارد ذکر شده فوق، جهت حل مشکلات احتمالی، قابلیت پیگیری سفارش و ثبت شکایات/نظرات در طوبی‌مد راه‌اندازی شده است که هدف اصلی آن جمع‌آوری تجربه‌های خریدارن از فروشگاه‌های مختلف است. در واقع در صورت بروز هرگونه مشکل، کاربران می‌توانند، از طریق فرم "پیگیری سفارش" و"ثبت شکایات"، مطالبات خود را ثبت نموده و مشکل خود را از طریق طوبی‌مد پیگیری نمایند.
بدیهی است که ثبت این اطلاعات، به طوبی‌مد در رتبه‌بندی و امتیازدهی فروشگاه‌ها کمک خواهد کرد، و در صورت ثبت شکایات متعدد از عملکرد یک فروشگاه، طوبی‌مد‌ می‌تواند فروشگاه‌ را شناسایی و در صورت لزوم فعالیت آن را به طور کامل جهت جلوگیری از ضرر و زیان‌های احتمالی سایر کاربران، متوقف سازد.
مشتریان محترم می‌توانند در صورت بروز شرایط خاص، شکایات و پیگیری های خود را در "سامانه ثبت شکایات مرکز توسعه تجارت الکترونیک" و "سامانه ثبت گزارش مردمی" پلیس فتا ثبت نمایید.

  • قیمت و شرایط محصول بیش از حد عالی به نظر برسد.
  • درخواست بیعانه قبل از دریافت کالا، به هر عنوانی توسط فروشنده پیشنهاد شود.
  • فروشنده اطلاعات شفاف و کاملی دربارهٔ کالا ارائه نمی‌کند .
  • فروشنده بی دلیل و به طرز مشکوکی اطلاعات حساب بانکی شما را بخواهد.
  • شماره حساب و یا شماره کارتی که جهت واریز مبلغ به شما داده شده، با شماره حساب و کارت نماینده و رابط فروشگاه مغایرت داشته باشد. در واقع شماره کارتی که شما جهت واریز مبلغ استفاده می کنید باید به نام رابط فروشگاه باشد.