10 پارچه تابستانی خنک + بهترین پارچه‌ها برای تابستان


مبینا خادم حسین 1402-03-09 8 دقیقه مطالعه
10 پارچه تابستانی خنک + بهترین پارچه‌ها برای تابستان

 

انواع پارچه تابستانی

با نزدیک شدن به فصل تابستان و گرمای هوا همه‌ی ما به دنبال لباس‌هایی خنک‌تر و راحت‌تر هستیم تا بتوانیم بیش‌تر از آب و هوای این فصل استفاده کنیم و با عرق و کردن و اذیت شدن کم‌تری دست و پنجه نرم کنیم. در انتخاب لباس تابستانی جنس پارچه از اهمیت زیادی برخوردار است. باید به دنبال لباس‌ها با پارچه‌هایی باشید که هوا از داخل بافتشان جابه جا شود و بعد از عرق کردن به بدن نچسبد. نرم و لطیف باشد و در بدنتان احساس راحتی داشته باشد.

در ادامه با انواعی از جنس پارچه تابستانی آشنا می‌شویم که می‌تواند به شما در خصوص انتخاب لباس در این فصل گرم کمک کند. می‌توانید برای انتخاب لباس‌های خنک و تابستانه به سراغ سایت طوبی‌مد بروید.

پارچه تابستانی و خنک

لینن

لینن از بهترین انتخاب‌های جنس پارچه تابستانی است و مخصوصا در مانتوهای تابستانی استفاده می‌شود. این نوع پارچه‌ی تابستانه در انواع رنگ‌ها به خصوص کرم و سفید، در مانتو و شلوارهای چند سال اخیر استفاده می‌شود. تنها مشکل این پارچه زیاد چروک شدن آن است.

پارچه تابستانی لینن

پارچه تابستانی لینن

پارچه‌ی نخی

این پارچه بیش‌تر برای شومیزها و تیشرت‌ها مناسب است که می‌توانید بر زیر کت یا مانتوتان در فصل‌های گرم بپوشید. چروک پذیری بالایی دارد با این حال حس خنکی زیادی را به همراه دارد که عرق کردن را کمتر می‌کند. این پارچه آبرفت کمی دارد و قبل از دوخت باید شسته شود.

پارچه تابستانی نخی

پارچه تابستانی نخی

پارچه خامه دوزی

این نوع پارچه تابستانی در چند سال اخیر محبوب بوده و در دوخت مانتوهای عروسکی و مجلسی کاربرد زیادی داشته. بیش‌تر در رنگ‌های روشنی مثل سفید و کرم محبوب بوده و در دوخت شومیزهای مجلسی هم با ترکیب پارچه‌ی نخی یا به تنهایی استفاده شده.

پارچه خامه دوزی

پارچه خامه دوزی

کرپ حریر

این پارچه از نوع پارچه تابستانی خنک می‌باشد که بدن‌نما نیست و مناسب تابستان است. برای دوخت مانتوهای مجلسی و اسپرت کاربرد دارد.

پارچه کرپ حریر

پارچه کرپ حریر

ابریشمی

پارچه‌ی ابریشمی برای دوخت لباس‌های مجلسی می‌تواند به عنوان پارچه تابستانی کاربرد داشته باشد و همچنین شومیزهای ابریشمی نیز از ترندهای امسال بود که محبوبیت زیادی را کسب کرد. این شومیزها همیشه برای مهمانی‌ها کاربردی هستند. اگر درصد ابریشم طبیعی این پارچه بالاتر باشد لباس شما حس راحتی و خنکی بیش‌تری دارد.

پارچه ابریشمی

پارچه ابریشمی

جین کاغذی یا شمیری

این نوع پارچه بین افرادی که عاشق استایل‌های جین هستند ولی نگران پوشیدن آن در تابستان هستند، محبوب است. این پارچه تابستانی ارزان‌تر از پارچه جین واقعی است و در تابستان می‌تواند به دلیل نازک و خنک بودن، کاربردی باشد.

پارچه جین و کشمیری از پارچه‌های تابستانی

پارچه جین و کشمیری از پارچه‌های تابستانی

کرپ کش

از پارچه‌های چهارفصل است که در تابستان نیز کاربرد زیادی دارد. این پارچه استایل خنک و سبکی دارد و ایستایی آن لخت است.

پارچه ریون

این پارچه را شاید به عنوان پارچه‌ تابستانی نشناسیم اما پارچه‌ی خنکی است که چروک نمی‌شود و سبک و خنک است. این پارچه ترکیبی از پنبه و الیاف مصنوعی است.

پارچه شیرشکری

این پارچه تابستانی مدلی چروک دارد و بسیار راحت و خنک است. طرح آن راه راه است و برای دوخت پیراهن مردانه و شومیز مناسب است.

پارچه کتان

این پارچه از ترکیب پنبه و نخ است و استحکام خوبی دارد. انواع نازک و کلفت دارد و کمی چروک پذیر است.

رنگ پارچه

استفاده از پارچه‌های روشن در این فصل محبوب است و همچنین به شما حس خنکی می‌دهد. وقتی در معرض آفتاب مستقیم هستید پارچه‌های تیره با جذب گرما باعث عرق کردن و اذیت شدن شما می‌شود. رنگ‌های سفید، کرم و آبی روشن از رنگ‌های محبوب دنیای فشن برای تابستان امسال است. حتی با نگاه کردن به این رنگ‌ها هم احساس خنکی خواهید داشت. رنگ‌های پاستلی هم همیشه در تابستان‌ها راه خود را بین لباس‌ها باز می‌کنند و محبوب هستند. رنگ‌های جیغ مانند نارنجی و سرخابی نیز از رنگ‌های محبوب تابستان هستند. با انتخاب پارچه تابستانی در این رنگ‌ها خنک و شیک بمانید.

رنگ‌های جیغ و پاستلی در پارچه‌های تابستانی

رنگ‌های جیغ و پاستلی در پارچه‌های تابستانی

 

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating*